Menu

The Life of MacKenzie 766

north32ipsen's blog

تاریخچه شرکت هواوی از دوران تاسیس تا هم اکنون

تاریخچه شرکت هواوی از زمان تاسیس تا اکنون
وقتی مایکروسافت نیز نتوانست
مراحل رویش و محافظت کاربران سیستم‌عامل‌های گوشی و طبیعتا گوشی‌هایی که‌این سیستم‌عامل‌ها را دارا‌هستند از چیزی به اسم فیدبک مثبت تبعیت مینماید .

به این مضمون‌ که هر چه فروش گوشی‌های دارای یک سیستم‌عامل مختص بیش تر باشد , توسعه‌دهنده‌های بیشتری برای آن سیستم‌عامل نرم افزار ایجاد خواهند کرد . در فیض تعداد اپلیکیشن‌های آن ارتقا خواهد یافت .

هرچه نیز تعداد اپلیکیشن‌ها ارتقا یابد , طبیعتا تعداد اشخاصی که به‌سوی این سیستم‌عامل کشیده می شوند عمده می‌گردد .

این یک سیستم با فیدبک مثبت میباشد . افزایش یک کدام از این دو متغیر یعنی «تعداد اپلیکیشن‌ها» و «فروش گوشی» روی همدیگر تاثیر مثبت می گذارد .

تولید یک سیستم‌عامل جدید برای یک شرکت تبارک کار سختی نیست اما تبدیل آن به رقیبی برای سیستم‌عامل‌های جان دار فراوان مشقت بار و نیازمند و پول و عملکرد فراوانی است .

هواوی
به عنوان مثال هنگامی‌که مایکروسافت کارایی کرد سیستم‌عامل ویندوز فون خود را پرورش دهد , به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن پول پرداخت می‌کرد که نرم افزار خویش را برای ویندوز فون هم بنویسند .

اما در نهایت به جهت عدم‌استقبال کاربران و مشکلات ویندوز فون , مایکروسافت این پروژه را متوقف کرد . در دنیایی که در آن غولی مانند مایکروسافت نتواند از عهده این کار بر‌آید , بعید است که هواوی بتواند .

هواوی نیز در صورتی‌که بخواهد سیستم‌عامل خود را گسترش دهد ناچار است چنین کاری بکند . تا به امروز هواوی هیچ دلیلی برای چنین کاری نداشته است ; زیرا اندروید یک سیستم‌عامل کدباز است که هواوی آن را در گوشی‌های خود با مقداری تغییرات به کارگیری می‌کرد .

از آن‌سو نیز گوگل سرویس ها و به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری اندروید را تامین میکرد و مهم‌تر از آن یک مغازه اپلیکیشن یعنی مغازه پلی را داشت که به تمام گوشی‌های اندرویدی خدمات ارائه می‌داد .

اندروید اکوسیستمی بود که هواوی و بقیه شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی در آن می‌توانستند حرفی برای بیان کردن داشته باشند . اما امر دونالد ترامپ به تحریم هواوی سبب میگردد که در سود گوگل دیگر خدماتی به گوشی‌های اندرویدی تولید هواوی نخواهد اعطا کرد .

تحریم هواوی , تحریم‌های قابل انعطاف و مشقت بار
تحریم هواوی تاثیری دو جنبه‌ای دارد . جنبه اول شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای گوشی را مستقیما تحت تاثیر قرار خواهد که اما در غایت دود آن به دیده مشتریان هم می رود .

جنبه دوم تحریم هواوی همین قضیه عدم دسترسی هواوی به سرویس ها گوگل است که مستقیما روی بازار تلفن‌های ملازم و مشتریان تاثیر می گذارد . ما درپی می خواهیم این دو جنبه قضیه را باز کنیم ; البته پیش از آن بگذارید کمی از تاریخچه‌ هواوی بگوییم .

تاریخچه هواوی
شرکت هواوی بوسیله رن ژنگفی ( Ren Zhengfei ) در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد . رن ژنگفی فارغ‌التحصیل دانشگاه چونگ‌کنیک ( Chongqing University ) چین است . او پس از فارغ‌التحصیلی به موسسه تحقیقاتی ارتش جمهوری خوی چین ضمیمه و به‌عنوان یک محقق فناوری در‌این این مجموعه شاغل شد .


رن ژنگفی کمپانی هواوی را در سال ۱۹۸۷ با ۲ هزار دلار سرمایه نخستین تاسیس کرد . شرکت هواوی در ابتدای کار خود تجهیزات سوئیچینگ را برای سیستم‌های مخابراتی می‌ساخت . این موسسه مشاوره‌های تخصصی در حوزه ارتباطات برای شرکت‌های متعدد در باطن و بیرون از هم ارائه می‌داد .
Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.